زبان آلمانی در چه کشورهایی کاربرد دارد

اروپا جایی است که، مطابق انتظار، بیشترین تعداد گویشوران زبان آلمانی و بیشترین کشورهای آلمانی زبان را در خود جای داده است. همانطور که گفته شد، زبان آلمانی

زبان آلمانی در چه کشورهایی کاربرد دارد

 

زبان آلمانی در کشورهای اروپایی

اروپا جایی است که، مطابق انتظار، بیشترین تعداد گویشوران زبان آلمانی و بیشترین کشورهای آلمانی زبان را در خود جای داده است. همانطور که گفته شد، زبان آلمانی، با داشتن مجموعاً ۷۹ میلیون نفر گویشور، پرتکلم‌ترین زبان این قاره به شمار می‌رود. در اتریش، که آلمانی در آن تنها زبان رسمی است، اساساً کل جمعیت ۸٫۷ میلیون نفری به آلمانی تکلم می‌کنند. بخش عظیمی از سوئیس نیز، با توجه به آنکه ۴۴۹۰,۰۰۰ نفر از جمعیت آن به زبان آلمانی سوئیسی و ۲۹۲,۰۰۰ نفر دیگر نیز به آلمانی معیار سخن می‌کویند، به این زبان تکلم می‌کنند.

آلمان ۸۳,۵۱۷,۰۴۵ نفر
بلژیک ۱۱,۵۳۹,۳۲۸
اتریش ۸,۹۵۵,۱۰۲ نفر
سوئیس ۸,۵۹۱,۳۶۵ نفر
لوکزامبورگ ۶۱۵,۷۲۹ نفر
لیختنشتاین ۳۸,۰۱۹ نفر
زبان آلمانی در چه کشورهایی کاربرد دارد

زبان آلمانی در امریکای شمالی

آنچه که مشخص است نه تنها زبان آلمانی بلکه هیچ زبان دیگری به اندازه دو زبان انگلیسی و اسپانیایی در امریکای شمالی پر استفاده نیست ، اما در هر حال در سراسر آمریکای شمالی، حدود ۱٫۴ میلیون نفر گویشور آلمانی وجود دارد. در ایالات متحده، به‌طور ویژه، آلمانی اکنون بیش از یک قرن روندی نزولی داشته و تعداد گویشوران آن از بیش از ۲ میلیون نفر در سال ۱۹۱۰ اکنون به حدود ۱ میلیون نفر رسیده است. قبل از جنگ جهانی اول، این زبان دومین زبان پرتکلم در آمریکا بود، اما اکنون جایگاه سابق را ندارد و جای خود را به اسپانیایی داده است. اما علت گسترده بودن این زبان در آمریکا تعداد مهاجران آلمانی‌ای بود که در قرون ۱۸ و ۱۹ به این کشور آمدند. گروه‏هایی از مهاجران آلمانی در سراسر آمریکا و کانادا پدیدار شدند و فرهنگ‎شان هنوز هم در جوامع معینی مشهود است، همچون زبان آلمانی پنسیلوانیا و آخرین آلمانی‎زبانان تکزاس. کانادا نیز تقریباً ۴۰۰,۰۰۰ نفر گویشور آلمانی دارد که بیشترشان در قرن بیستم به این کشور مهاجرت کردند.  

زبان آلمانی در امریکای جنوبی

تعداد این گویشوران در آمریکای جنوبی، با مجموعاً حدود ۲٫۲ میلیون نفر، حتی بیشتر هم هست. این موضوع اصولاً به دلیل جوامع آلمانی‌ای است که در قرن نوزدهم به آمریکای شمالی و جنوبی مهاجرت کردند. در بیشتر کشورها هزاران نفر به زبان آلمانی تکلم می‌کنند. اروگوئه ۲۷,۰۰۰ نفر، پاراگوئه ۵۸,۰۰۰ نفر، اکوادور ۱۱۲,۰۰۰ نفر و شیلی ۲۰,۰۰۰ نفر گویشور آلمانی دارد، اما جمعیت بسیار بزرگتری از این گویشوران در برزیل و آرژانتین سکونت دارند. آرژانتین حدود ۴۰۰,۰۰۰ و برزیل ۱٫۵ میلیون نفر آلمانی‌زبان دارد. این جمعیت‌ها معمولاً تراکم بالایی دارند. در برزیل، تقریباً تمامی آلمانی‌ها در نواحی جنوبی این کشور زندگی می‎کنند. در این نواحی، می‌توان شهرهایی مانند بلومنائو را یافت که بازتابی دقیق از فرهنگ آلمانی هستند. به مانند آن است که آمریکای جنوبی هنوز هم جوامع آلمانی شکوفایی دارد، زیرا کمتر پیش می‌آید که مهاجران آلمانی مجبور باشند خود را با شرایط جدید تطبیق کنند.    

برچسب‌ها: ,
بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 3
بازدید دیروز : 0
بازدید هفته گذشته : 5
بازدید ماه گذشته : 3
بازدید سال گذشته : 118
کل بازدید : 118